Jazykové pobyty

Jazykové pobyty v zahraničí = recept na úspech

 

 

 Recept na zlepšenie Vašej angličtiny? (...nemčiny, francúzštiny, taliančiny?) Jednoznačne jazykový pobyt v zahraničí! Pobyt v rodine, intenzívna výučba. A jazýček sa Vám rozhýbe sám od seba.

 

Pre koho? Naše jazykové kurzy sú určené pre deti, mládež, dospelých i seniorov. Vek 9-99. Široká škála ponúkaných kurzov a rôzna intenzita výučby umožňuje vyhľadanie optimálnej formy kurzu každému záujemcovi.

 

Ako dlho..? Dĺžka kurzu je ovplyvnená iba individuálnymi požiadavkami záujemca. Minimálny pobyt je 2 týždne – ale už sa nájdu aj školy, ktoré Vás zoberú na týždeň. Nájdite si čas na Váš druhý jazyk!

 

Dú jú spík...? ...úplným začiatočníkom odporúčame dlhšie pobytové kurzy v trvaní najmenej 3 mesiacov, mierne a stredne pokročilým aspoň mesačný pobytový kurz. V prípade, že si záujemca kvôli nedostatku času zvolí kratší kurz, odporúčame kurz s vyššou intenzitou, poprípade kombinovaný so súkromnou výučbou „one-to-one“.

 

Kedy štart? Väčšina kurzov začína v pondelok, ale nájde sa aj škola, kde je možné nastúpiť akýkoľvek deň. Kurz Vám objednáme podľa letenky, aby ste zbytočne nepreplácali.

 

Leto a Jazyk. Pre mládež a študentov usporadúvame letné prázdninové kurzy, ktoré dokonale spájajú zábavu, šport a výučbu cudzieho jazyka. V súčasnosti je možné spojiť štúdium rodiča a dieťaťa v tzv. rodinných kurzoch.

 

Bizňis! Každá nami ponúkaná škola organizuje takisto špecializované kurzy pre profesionálnu komunikáciu v obchode a podnikaní. Business kurzy rastú na popularite rok čo rok.

 

Kde zložím hlavu? Ubytovanie býva zabezpečené buď v hostiteľských rodinách/homestay alebo v školských rezidenciách, popr. v apartmánoch alebo hoteloch. Rodiny vyberá a pravidelne kontroluje zahraničná škola. Pobyt v rodine začína v nedeľu a končí v sobotu. Strava v rodinách je zabezpečená polpenziou cez týždeň (raňajky a večere) a plnou penziou cez víkendy (+obed). V detských kurzoch je samozrejme dozor, zábava aj strava plnou penziou zabezpečená počas celého pobytu.

 

Čo s časom po škole? V súčasnosti sa veľký dôraz kladie aj na to, čo sa deje po vyučovaní... NUDA NEBUDE! Väčšina škôl ponúka rôznorodé možnosti zábavy, športu a poldenných výletov zdarma. Organizujú sa súťaže, karaoké, kurzy varenia alebo tanca a prechádzky po mestečkách. Celodenné výlety autobusom alebo vlakom sú potom za príplatok a väčšinou sa konajú v soboty, nedele.

 

TAKŽE KOĽKO TO VŠETKO STOJÍ? PÍŠTE (ibis@ibistravel.sk) A MY VÁM PRERÁTAME CENU NA VÁŠ JAZYKOVÝ POBYT. VŽDY ODPORÚČAME ROZUMNÝ POMER KVALITA/CENA.
TERAZ UVÁDZACIA AKCIA: 50€ ZĽAVA PRI MINIMÁLNE 3-TÝŽDŇOVOM POBYTE V AKEJKOĽVEK KRAJINE.

 


 Irish flag

 

ÍRSKO: Angličtina na Smaragdovom ostrove

 

Prečo práve Írsko? Kvôli ľuďom! Srdeční a usmievaví, štedrí aj k cudzincom - s Írmi je vždy sranda.
Na základe osobnej návštevy Írskych škôl za účelom kontroly a odporúčaného výberu Vám ponúkame týchto 14 špičkových jazykových škôl v Írsku:

ATC Language School, Braypriamo pri mori. Dve Viktoriánske budovy tvorí 22 učební, z toho 1 multimediálna, 1 kafetéria, knižnica i spoločenská miestnosť. Ubytovanie v rodine: vždy pešo do školy. Zdarma extra hodiny poobede. Na vyučovaní sa striedajú 2 učitelia. Motto školy: Štúdium angličtiny írskym spôsobom je zážitok, ktorý si budete vždy pamätať. „Learn English the Irish way.
http://www.atcireland.ie/our-school-bray-facilities

     

 


 

ATC Language School, Dublin 2nová, moderná a v centre. Moderne zrekonštruovaná 5-poschodová budova školy ATC má 15 učební s interaktívnou tabuľou, krásnu spoločnú miestnosť pre študentov so 17 počítačmi a bufetom. V skupinách je vždy maximálne 15 študentov, minimálny vek študenta v škole: 16+. Výborné zľavy!
 http://www.atclanguageschools.com/our-school-dublin-facilities

 

 


 

Language in Dublin priateľská a trendová. Nachádza sa blízko časti Dublinu zvaného Dun Laoghaire, asi 20 min. prímestským vlakom DART. Je to novo-zariadená „butik“ škola pre študentov 16+, každá učebňa má iný design. Škola má veľmi inovatívny prístup k výučbe. Ubytovanie možné aj v Rezidencii/Internáte.
http://www.languageingroup.com/dublin-LiD

    

  


 

Emerald Cultural Institute – univerzitný areál. Škola sa nachádza v úžasnom areáli 3 škôl, plnom zelene a kvetov v časti Dublinu zv. Milltown/Ranelagh. Vyučovacie hodiny majú 60 min, študenti (17+) môžu využívať všetko navôkol, knižnice, krásnu kantínu... Tiež veľmi dobré prostredie pre biznismanov a prípravu na univerzity, tzv. „Prep for University classes“ (minimálna dĺžka štúdia 30 týždňov) – skvelá spolupráca s univerzitami zaručená. Pracovná prax/Intership: minim. 6 týždňov – max 6 mes.: prax v kanceláriách, redakciách. Letné kurzy pre juniorov sú v spolupráci s AC Milan soccer camp/futbalový tábor.
http://www.eci.ie/

 

 


 Atlas Language Schoolhistorická a zrekonštruovaná - sa nachádza v centre Dublinu, pri Grand Kanále, v nádhernom Portobello House. Má 25 učební, krásne priestory na relax a Café. Ponúka 3 extra hodiny poobede zdarma. http://atlaslanguageschool.com/

   

 


Linguaviva Centre – obľúbená a živása nachádza na rušnej ulici Lr.Leeson Street. Rodinne vedená škola. V triedach je menej žiakov (7-12 študentov). Budova má 10 učební ( z ktorej každá má LCD tabule).  Pri výbere rodín majú osobný prístup. V tejto škole neprimajú úplných začiatočníkov. Štart je možný v hociktorý deň v týždni! Pracovná prax/Intership je v trvaní 4 týždňov. Ponúkajú aj kurzy pre učiteľov angličtiny vrámci programu Erasmus.
http://www.linguaviva.com/

 

 


 

Horner School of Englishrodinná škola v centre - (Dublin 2) sa nachádza v 2 pekných gregoriánskych budovách. Je to škola s 21 učebňami, z ktorých 13 má interaktívne tabule. V triede je max 9-12 študentov. Ubytovanie je možné aj vo vlastnej budove, tzv. „Horner School City Residence .“ Kurzy s pracovnou praxou tzv. „Work Experience“  – sú v trvaní 6-24 týždňov (poplatok sa platí  len paušál tzv. „work placement fee“ & za ubytovanie). Každý piatok absolvujú všetci študenti tzv. „Little test on Friday“ – testík, aby vedeli ako na tom sú po týždni štúdia... J
http://www.hornerschool.com/

  

 


Irish College of English – menšia a kľudná sa nachádza na severe Dublinu v časti Malahide (15 min letisko). Blízko je nádherný zámok s parkom, kde premáva aj vláčik J. Na dosah je aj skvostná piesková pláž. Škola má 7 nových a čistých učební. Ubytovanie v rodine: vždy pešo do školy. Letná škola: 15/6-30/8, vekovo od 11-17+ rokov. Druhá ICE škola v mestečku „Swords“ je rušnejšia, akademickejšia. Motto školy: „Our students do get homework." http://www.iceireland.com/

     
         

 


 

Alpha College of English – sympatická škola sa nachádza v zrekonštruovanej budove s 18 učebňami v tichšej uličke blízko centra. Učia tu entuziastickí učitelia, ktorí Vás nenechajú nudiť sa. Pre zamestnaných ponúkajú „Professional biz courses“; pomoc s prácou dokáže „Job Club“; každý piatok sú aj tu na programe: „Progress Tests & Presentations“;
http://alphacollege.com/

 

 


 

Delfin English Schoolrušná a veselá škola sa nachádza v georgiánskej budove vedľa známej ulice O´Connells. Začiatočnícke kurzy začínajú každý pondelok; v ponuke sú aj večerné kurzy. Škola má 22 učební s projektormi a pekné spoločné priestory vrátane Café. 10% zľava na ceny v roku 2015. Motto školy: „Our teachers are monitored & trained“.
http://www.delfinschool.com/

 

 

  

 

 


 ISI College of English – "umelecká" butik škola v časti Dublin 1 sa nachádza v unikátnej budove v prerobenom bývalom sklade. Má 18 učební - interaktívne tabule prepojené s učebnicami. Je to rušné miesto pre študentov od 16+; má moderný design. Po vyučovaní ponúka zaujímavý spoločný program. Obed v ISI Café: 1,50€. Internát/Student residence –  sa nachádza asi 40min busom. V ponuke sú aj poobedné/lacnejšie kurzy.
http://www.studyinireland.ie/site/

  

 


 

Kaplan International medzinárodne uznávaná škola v časti Dublinu „Temple Bar“ – v krásnej zrekonštruovanej budove s 10 učebňami. Kaplan má vlastné učebnice prepojené s projektormi, ktoré zaručujú vysoko interaktívne vyučovanie. Rezidenčné/internátne ubytovanie je dostupné pešo. http://www.kaplaninternational.com/schools/ireland/english-courses-dublin.aspx

    

 

    


 Centre of English Studies obľúbená škola v centre Dublinu; je to oficiálne skúšobné miesto pre skúšky IELTS. Má 23 učební, 2 terasy a Café; interaktívne tabule zaručujú „log-in CES online“ aj doma. Unikátne sú tzv. „Pronunciation classes“ – zmerané na tréning výslovnosti angličtiny. Internát/“CES Residence“ je 25 min busom (Whitehall). V lete organizujú 4 juniorské centrá pre deti a mládež.
POZOR ZĽAVA! Pri každej objednávke 15% zľava z ceny školného (nie však ubytovania). Platí do 1.6.2015.
http://www.ces-schools.com/Dublin

   

   


Swan Training Institute – priamo v centre diania na rušnej Grafton Street. Jej učebne majú najnovšiu technológiu: „65´interaktívne obrazovky“ vo všetkých 17 učebniach; možnosť „log-in“ aj doma a vidieť čo sa dialo na hodine/tabuli; videa sú snímané priamo z učebníc... Proste Swan investovalo do moderných technológii.
http://selt.ie/

  

      


 

Angličtina vo Veľkej Británii

  Ľahká dostupnosť, tradícia vo výučbe jazyka, kolíska Shapespeara?
  To sú Britské ostrovy a vo vybraných mestách Vám ponúkame
  tieto kvalitné školy:

 

 Londýn má všetko a ešte trochu viac! S neuveriteľnou istotou ponúka niečo pre každého. Je to miesto histórie a budúcnosti, mesto festivalov a koncertov, múzeí a galérií, hudby a zábavy, parkov a tichých zákutí, ale hlavne je to mesto, na ktoré sa nezabúda. Či už sa plavíte po Temži, kráčate Hyde Parkom, obdivujete egyptskú expozíciu v Britskom múzeu alebo futbalový zápas vo Wembley – Londýn sa zapíše do vášho srdca. Z tisícok jazykových škôl vyberáme: „The Hampstead School of English“. Je to náš tajný tip na kvalitnú školu v Londýne, nie priamo v rušnom centre, ale vo výbornej štvrti... http://www.experienceenglish.com/welcome-hampstead-school-of-english

Oxford, srdce Anglicka, starobylé mesto obklopené anglickým vidiekom. Život pulzuje hlavne v 40 slávnych kolégiách. Študentská atmosféra, aktívny nočný a spoločenský život má magickú príťažlivosť pre všetkých, ktorý sem prichádzajú študovať. Jazyková škola „Lake School of English“ sa nachádza v  centre mestečka. Tradičné vybavenie zahŕňa aj počítačovú miestnosť na samoštúdium a veľkú spoločenskú miestnosť s kuchynkou. Akcie/zľava 105€ na objednávku do konca mája. https://www.englishinoxford.com/

Edinburgh, vstupná brána do Škótska, kozmopolitné mesto s fascinujúcou históriou kde aj „Nová štvrť“ má 200 rokov, mesto budúceho škótskeho parlamentu, Škótskeho Národného Múzea. Spoznajte priateľskosť a srdečnosť škótskeho národa, zatancujte si na pravom škótskom večere. Nezabudnuteľný zážitok prináša slávny Medzinárodný festival hudby a umenia, ktorý sa koná v auguste. Jazyková škola „TLI“ sa nachádza pod hradom asi 10 minút chôdze od hlavnej nákupnej časti mesta, je umiestnená v pôsobivej gregoriánskej budove s veľkými učebňami, spoločenskou miestnosťou, knižnicou a malým počítačovým centrom. http://www.tlieurope.com/

Bournemouth, prekrásne prímorské mestečko s najlepšou klímou v Anglicku, iba 100 minút vlakom od Londýna. Je známe svojimi parkami a záhradami, plážou a univerzitnou atmosférou. Jazyková škola ILA ako aj škola M.L.S. sa nachádzajú v centre mesta, tradičné vybavenie zahŕňa počítačovú miestnosť na samoštúdium a veľkú spoločenskú miestnosť s TV a videom. http://www.mls-college.co.uk/

Brighton, mesto, kde sa rekreovali králi. Hlavné mesto tzv. „anglickej riviéry“, pulzujúce letné stredisko, ďalšie centrum intenzívnej výuky anglického jazyka. Jazyková škola „ELC“ je najväčšia v meste (32 učební) a sa nachádza v tichej prímestskej štvrti Hove, asi 15 minút od centra Brightonu. http://www.elc-brighton.co.uk/

 


American Flag

Angličtina v USA

Štúdium angličtiny v USA otvára dvere príležitostiam v kariére, obchode a kultúre tejto rozmanitej a prekvapujúcej krajiny. Ponúkame Vám kľúč od týchto dverí v spolupráci s jazykovými spoločnosťami v New Yorku, Kalifornii, Kansase, Oklahome, Indiane, Pensylvánii a na Floride.

 

THE LANGUAGE COMPANY ponúka širokú škálu jazykových kurzov angličtiny pre mládež a dospelých vo viacerých štátoch USA. Možno najatraktívnejšie centrum z ponuky „TLC“ je asi „ORLANDO ENGLISH INSTITUTE“ vo veľmi čistom a bezpečnom prostredí horúcej Floridy. 25x50 minút vyučovania jazyka do týždňa a silný dôraz na precvičenie komunikácie a porozumenia hovoreného slova je kombinované so spoločenskými aktivitami ako sú: výlety do „Disney Worldu“ a „Universal Studios“, účasť na basketbalovom zápase „Orlando Magic“, atď. http://www.thelanguagecompany.com/

 

Prelomte jazykové bariéry štúdiom angličtiny v New Yorku. Cez RENNERT BILINGUAL vás pozývame navštíviť jedno z najvzrušujúcejších veľkomiest sveta. Jazyková škola sa nachádza v centre Manhattanu, blízko atrakcií, ktoré robia New York - New Yorkom: svetlá a reklamy Time Square, umenie v Lincolnovom centre, pokoj a zeleň Central Parku, divadlá Brodway a či schôdzka na vrchole Empire State Building. Naši učitelia s univerzitným vzdelaním pomáhajú oživovať gramatiku tak, aby sa natrvalo zapísala do vašej mysle. V „RENNERT BILINGUAL“ používame pri vyučovaní rôzne médiá (video, audio, počítače), aby sme stimulovali vašu chuť do štúdia. Môžete sa sústrediť na všeobecné štúdium, business a finančnú angličtinu, štúdium tanca alebo umenia. Ubytovanie je zabezpečené v centre alebo mimo Manhattanu, v jedno alebo dvoj posteľovej izbe, s raňajkami alebo polpenziou. http://www.rennert.com/english.htm

 

Ako náhradu za chladný New York vám ponúkame floridské MIAMI, kde má Rennert blízko pri Miami Beach ešte jednu školu. Výlety, ktoré sa bežne so študentmi absolvujú: Little Havana, PAMM Museum, Surfing, "Professional Baseball" a "the Everglades". Alebo čo tak San Diego? Jazykovú školu LSI sa nachádza v centre v modernej budove. V „LSI“ vyučujeme každý aspekt anglického jazyka, 20x50 minút intenzívneho štúdia. Komunikáciu, čítanie, rozprávanie, písanie a gramatiku doplňujú hodiny americkej kultúry, práva a obchodu. Vzrušujúce aktivity zahŕňa napr. aj pozorovanie veľrýb. http://www.lsi.edu/en/english/united-states/san-diego/school

 


Australian flag

 

Angličtina v Austrálii

 Relax, teplo v zime, pohoda a úsmev? Možnosť práce popri štúdiu?
 More, more, more? To sú asi hlavné motívy na vycestovanie
 za jazkovým pobytom k protinožcom:

 

ACCESS LANGUAGE CENTRE je moderná a dynamická súkromná jazyková škola v Sydney založená v roku 1997. Nachádza sa v centre nádherného Sydney, blízko známych pláží a neďaleko slávnej budovy opery. Výučbu jazyka môžete spojiť s rôznymi aktivitami ako je windsurfing, potápanie, plážový volejbal a jazda na koni. Aktivity po škole zahŕňajú vzrušujúce chvíle v škole surfingu a počas výletov do Modrých hôr, Canberry a buši austrálskeho vidieka. Okrem štúdia všeobecnej angličtiny organizuje špeciálne kurzy pre učiteľov angličtiny z celého sveta.
http://www.access.nsw.edu.au/why-study-english-access/location-facilities.html

 


 spanish flag

 

Španielčina v Barcelone, Madride a Malage

 Španielčinou rozpráva v súčasnosti viac ako 30 miliónov ľudí na celom svete a zároveň je to druhý najdôležitejší jazyk v obchodnom svete. Ponúkame jazykové školy v kozmopolitnej Barcelone, rušnom Madride a prímorskej Malage.

 

Barcelona, škola „ABC“ sa nachádza v modernej 6 poschodovej budove v centre mesta a okrem iného sa pýši aj veľkou konferenčnou miestnosťou a sklenou terasou s panoramatickým výhľadom na celú Barcelonu. http://www.abchumboldt.com/

Madrid svojou centrálnou polohou ponúka možnosť návštevy krásnych fakultatívnych výletov, zároveň je to mesto múzeí, divadiel a vzrušujúceho nočného života. Škola „Estudio Samperemá školu v Madride, Salamance, Alicante a v Cuence. http://www.sampere.com/

MALACA INSTITUTO“ v Malage je situovaný 15 minút chôdze od známych pláží stredozemného mora.  Malaca mini-campus zahŕňa 20 učební, jazykové laboratórium, kino, reštauráciu, bar a kúpalisko. http://gallery.malacainstituto.com/

 


french flag                 Francúzština v Paríži a Nice

 

Ako preniknúť do tajov tohto fascinujúceho jazyka? Odpoveďou je jazyková škola "FRANCE LANGUE“, ktorá sa venuje výučbe francúzštiny už 20 rokov. Jej centrá majú privilegovanú polohu v Paríži (Place Victor Hugo) ako aj v Nice (blízko Promenade des Anglais), v Bordeaux a v Biarritzi. Popri štúdiu jazyka spoznáte históriu a kultúru Paríža alebo atmosféru Azúrového pobrežia. Letné juniorské kurzy sa konajú v mestečku Vichy. http://www.france-langue.com/

 Teraz jarná akcia!!! Pri objednávke kurzu v NICE na 4 týždne - dostanete 5. zdarma! Zároveň sa neplatí registračný poplatok, čo je 80€. Cena za 4-týždňový pobyt je bežne 1778€ (v cene školné 20hod  týždenne, ubyt. v rodine s raňajkami, učebnice. Cena platí do 6.6.2015 a od 5.9.2015)

 

 

 


 

italian flag 

Taliančina v Ríme, Florencii a Miláne

 

Našou teóriou je, že dobrú taliančinu sa je možné naučiť JEDINE priamo
v Taliansku a to rýchlosťou,
ktorá Vás prekvapí. Takže EVVIVA!
...poďte si s nami užiť La Dolce Vita.

 

Jazyková škola „LINGUAVIVA“ a „DILIT“ na vyučovanie taliančiny situované v centre miest sú otvorené počas celého roka a ponúkajú vynikajúcu príležitosť na osvojenie si tohto spevavého jazyka. Z kurzov taliančiny sa stávajú nádherné prázdniny. V Ríme sa okrem vyučovania jazyka môžete venovať talianskej kinematografii, kuchyni, archeológii a opere. Vo Florencii môžete štúdium jazyka spojiť s profesionálnou skúsenosťou vo zvolenom odbore, alebo ho skombinovať so štúdiom na krásnom ostrove Elba. Malá škola v Miláne je situovaná v obchodnej štvrti mesta a zaručuje osobný prístup ku všetkým účastníkom kurzov. Učitelia sa špecializujú vo vyučovaní jazyka pre iné účely ako napr. ekonomika, móda, obchod a hudba. Letné juniorské kurzy sa konajú vo Florencii a Lignane.  http://www.linguaviva.it/

 


 

german flag 

Nemčina v Berlíne a vo Viedni austrian flag

 

 

 

 

 Študuj nemčinu a spoznaj Berlín – pozýva GLS sprachenzentrum“  - moderná škola modernými vyučovacími metódami. Umiestnená v centre mesta na dosah hlavných berlínskych atrakcií vám zaručuje okrem kvalitných štandardných kurzov nemčiny aj kurzy obchodnej nemčiny pre bankovníctvo, poisťovníctvo, učiteľov a právnikov. Letné juniorské kurzy sa konajú na zámku v Potsdame. http://www.gls-german-courses.de/


Najčistejšou nemčinou sa rozpráva v Rakúsku a jazyková škola „ACTILINGUA“ v centre prekrásnej viedenskej metropoly plne využíva tento potenciál. Okrem štandardných kurzov ponúka napr. aj hodiny valčíka. Kultúrne podujatia sú zahrnuté v cene jazykového pobytu. Letné juniorské kurzy sa konajú v blízkom Viedenskom lese. http://www.actilingua.com/slovak/

 

 


 

                    Angličtina na Malte

 

Leto & jazyk? Dokonalé spojenie! Vynikajúca škola "Sprachcaffe" Vás pozýva do svojich prekrásnych priestorov 10 minút pešo od centra St Julians. Pýši sa dokonca aj vlastným bazénom! Okrem reštaurácie, apartmánov a peknej záhrady, samozrejme. Ubytovanie býva v rodinách, ktoré sú v pešej dostupnosti. http://emanual.sprachcaffe.com/adults/english/malta-st-julians/photo-gallery.html

 


 

Jazykové pobyty v zahraničí